۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 790
  • ۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۴۵
  • 200 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : مسعود حسینی
  • منبع : فارس
افتتاح سد نمرود تا پایان دولت/ درتلاش برای حل مشکل جابه‌جایی روستای سله بن هستیم
استاندار تهران

افتتاح سد نمرود تا پایان دولت/ درتلاش برای حل مشکل جابه‌جایی روستای سله بن هستیم

استاندار تهران گفت: امیدوارم پروژه سد نمرود تا پایان سال به بهره‌برداری برسد و مشکل جابه‌جایی ساکنان روستای سله بن نیز مرتفع شود.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در حاشیه بازدید از شهرستان فیروزکوه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در شهرستان فیروزکوه و روستای سله بن از پروژه در دست اجرای سد نمرود بازدید کردیم که بیش از ۹۵ درصد بدنه سد به اتمام رسیده و بطور کلی ۸۶درصد میزان پیشرفت پروژه است و اهتمام داریم تا پایان این دولت کار احداث کامل آن را به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: علاوه بر آنکه مجری توانسته طبق برنامه به پیش رود پیمانکار پروژه نیز عملکرد خوبی داشته است.

استاندار تهران گفت: نکته دیگر جابه‌جایی مردم سله بن بوده که با اقبال کم ساکنین آن موجه شده است که ابتدا به آن‌ها منطقه چزکین حدود ۵۲هکتاری در نظر گرفته شد که طی صحبتی که با ساکنان انجام شد آن‌ها مکان دیگری را پیشنهاد کردند که حوالی همین روستا است.

محسنی بندپی با اعلام آنکه احتمال رانش زمین در منطقه یاد شده وجود دارد، افزود: به همین منظور گروهی از کارشناسان وزارت راه وشهرسازی را مأمور کردیم تا با مطالعه بر روی زمین یاد شده قابلیت سکونت آن را بررسی کنند.

وی در خصوص تخصیص آب از سد نیز ابراز داشت: این سد ۱۲۰میلیون ظرفیت سالانه دارد که مردم و مسؤولان شهرستان فیروزکوه خواهان آن هستند که در تخصیصی که برای فیرزوکوه انجام شده است تجدید نظر صورت گیرد که قرار شد با وزارت نیرو هماهنگی لازم را صورت دهیم.

استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: از آنجا که می‌خواهیم زمینه اشتغال روستایی را بیشتر فراهم کنیم ۹۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی و ۷ هکتار برای دامداری روستائیان در نظر گرفته شده تا انتقال آب را به این اراضی انجام دهیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*