۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 906
  • ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
  • 239 بازدید
  • ارسال توسط :
کارنامـه قبولـی روستـای شهـرآباد درروزهـای کرونایـی
طی مصاحبه اختصاصی صدای فیروزکوه با محمد حسین رحیمی دهیار شهرآباد تشریح شد

کارنامـه قبولـی روستـای شهـرآباد درروزهـای کرونایـی

محمد حسین رحیمی دهیار شهرآباد در گفتگو با فیروز پرس اهم فعالیت های انجام شده در این روستا را در ایام کرونایی تشریح نمود

روستای شهرآباد بعنوان مرکز دهستان شهرآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان فیروزکوه نیز مانند دیگر روستاهای شهرستان در نخستین روزهای شیوع و همه گیری کرونا ویروس جدا از اراده جمعی برای حراست و صیانت از سلامت مردم به ضوابط و دستورالعمل های کشوری تمکین کرده و باایجاد محدودیت برای ورود گردشگران و بوم گردان تا سرحد معقولی مانع از افزایش دامنه انتشار این بیماری شد
محمد حسین رحیمی دهیار شهرآباد طی مصاحبه اختصاصی با فیروز پرس ضمن تشکر از اهتمام مسئولین شهرستانی بویژه مهدی یوسفی جمارانی فرماندار و سید روح الله حسینی بخشدار مرکزی شهرستان اهم فعالیت های انجام شده این روستا در ایام کرونایی را برای صدای فیروزکوه
تشریح کرد . وی گفت :جمعیت ساکن روستای شهرآباد در دو نیمه سال متفاوت بوده و به واسطه شرایط اقلیمی مناسب در نیمه اول سال جمعیتی حدود ۱۰۰۰ نفر در این روستا زندگی میکنند
رحیمی با اشاره به اینکه در حدود ۳۵۰ خانوار در این روستا ساکن هستند گفت :در نیمه دوم سال جمعیت روستا به یک سوم جمعیت نیمه اول سال تقلیل پیدا کرده که این موضوع نشات گرفته ازشرایط آب و هوایی و فرا رسیدن فصول سرد سال می باشد .
دهیار شهرآباد منطقه شوعه شهرآباد و آبشار پایین دست آن را جز مناطق گردشگری این روستا دانست و گفت :در فصول گرم سال روستای شهرآباد به واسطه این منطقه میزبان گردشگران محلی می باشد .
منتخب دوره پنجم شورای اسلامی روستای شهرآباد فرآیند توزیع حامل های انرژی و زیر ساخت های ارتباطی روستا را مناسب ارزیابی و گفت سرویس دهی اپراتور همراه اول در روستا مناسب اما سرویس دهی اپراتورهای ایرانسل و رایتل با اختلال در روستا مواجه می باشد .
وی اضافه کرد :عدم پهنای باند مناسب خطوط تلفن ثابت نیز سبب شده اینترنت های خانگی به خوبی عمل نکرده که می طلبد از جانب مسئولین امر تمهیدات ویژه ای در این خصوص لحاظ شود
محمد حسین رحیمی ضمن تشکر از آقایان الله وردی و حسینعلی بنار ازاعضای شورای اسلامی این روستا در خصوص اقدامات انجام شده دهیاری و شورای اسلامی روستا در موضوع کرونا ویروس نیز تصریح کرد : بعد از اپیدمی این بیماری از اواسط اسفند سال گذشته خیرین سلامت و دهیاری و شورای اسلامی روستا اقداماتی نظیر فراهم نمودن محصولات بهداشتی ،ضد عفونی و … را انجام داده و طبیعتا رعایت موازین بهداشتی توسط سکنه محترم خود مزیدی بر علت موفقیت روستا در پاندمی کرونا ویروس بوده است .
وی توزیع اقلامی چون ژل های ضد عفونی ،ماسک ،دستکش بهداشتی را نمونه های از اقدامات دهیاری و شورای اسلامی روستا در ایام کرونایی دانست و گفت :اقلام تمهید شده توسط دهیاری،شورای اسلامی و خیرین سلامت روستا به مساوات در بین سکنه روستا توزیع و هفته ای دوبار نیز معابر و خیابان های عمومی روستای توسط مواد ضد عفونی و گند زدایی می شود .
دهیار شهرآباد خاطر نشان کرد :آموزش های ضمنی بازدارنده به دامداران و کشاورزان روستا برای جلوگیری از شیوع و ابتلا به کرونا ویروس نیز از دیگر اقدامات دهیاری وشورای اسلامی روستا در این اپیدمی جهانی بوده است .
وی به اعمال محدودیت های بازدارنده ایام کرونایی اشاره و گفت :روستای شهرآباد روستایی گردشگری در شهرستان قلمداد نمی شود و در حوزه دهستان شهرآباد روستای جلیزجند اصلی ترین مقصد گردشگران محسوب می شود .
رحیمی افزود : ساماندهی و همکاری نیروهای بسیجی و مردمی روستای شهرآباد با نیروهای بسیج و مردمی روستاهای جلیزجند و بادرود و فرماندهی حوزه ۲ از دو راهی موسوم به دو راهی شهرآباد در محدود سازی ورود گردشگران به روستای جلیزجند از جمله اقدامات دهیاری و شورای اسلامی این روستا در ایام کرونایی محسوب می شود .
وی تذکر به گردشگران برای ورود به اصلی ترین جاذبه توریستی دهستان را اصلی مهم و بازدارنده قلمداد و گفت :خوشبختانه تذکرات لسانی مناسبی در کمال خشرویی و صعه صدر به گردشگران به منظور صیانت و حفاظت از سلامتی آنها داده می شد که تا سر حد ممکنی در پیشگیری از کرونا ویروس
موثر واقع شده بود
دهیارشهرآباد ممانعت از ایجاد تجمع در تجمعاتی چون مراسم مذهبی،آئینی و میهمانی بزرگ خانوادگی و عروسی را از جمله اقدامات دهیاری و شورای اسلامی این روستا بر شمرد و گفت :تمامی اقدامات انجام شده در راستای صیانت از سلامتی سکنه محترم بوده و امید داریم توانسته باشیم به وظیفه خود به درستی عمل کنیم
وی در خصوص وضعیت روستا از حیث شیوع ،ابتلا و مرگ ناشی ازکرونا ویروس نیزگفت :خوشبختانه میزان ابتلای سکنه روستا به کرونا ویروس کمتر از ۵ نفر بوده که تمامی موارد بیان شده بعد از محرز شدن بیماری با رعایت موازین ، تجویزات درمانی و قرنطینه خانگی همگی درمان شدند .
دهیار شهرآباد با اشاره به اینکه درگذشتگان کرونایی روستای شهرآباد ساکن روستا نبودند خاطر نشان کرد :متاسفانه بعد از اپیدمی جهانی کرونا ویروس به تعداد ۲مورد فوت ناشی از ابتلا به این بیماری نیز گزارش شده که ضمن داشتن اصالتشهرآبادی ، عزیزان فوت شده ساکن در شهرآباد نبوده اند .
رحیمی ایجاد محدودیت های کرونایی را عاملی مناسب برای جلوگیری از شیوع این بیماری عنوان کرد و گفت:به دلیل عدم آشنایی مردم روستا با این بیماری ،ایجاد محدودیت های تردد و آموزش مناسب تا سر حد قابل توجه ای از میزان شیوع و ابتلا به این بیماری کاسته است .
این مقام مسئول در پایان وفاق ،همدلی و همکاری بسیار مناسب سکنه محترم این روستا و خیرین سلامت روستا در مدیریت این بیماری را اصلی اجتناب ناپذیر دانست و گفت : بی شک تمهید اقلام بهداشتی و معیشتی با مبلغ حدود هفتاد میلیون تومان در ایام کرونایی توسط خیرین ، دهیاری و شورای اسلامی روستا عاملی بوده است تا روستای شهرآباد بتواند این بیماری منحوس را به خوبی مدیریت کند .
وی در پایان مراتب تشکر و قدردانی خویش از عزیزان خیرین سلامت، فرماندهی محترم حوزه ۲ روح الله و پرسنل خدوم و زحمتکش دهیاری و اعضای محترم شورای اسلامی روستا به سبب ایجاد مدیریت منسجم در مدیریت این بیماری
منحوس را نیز اعلام داشت

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*